top of page

TRANSATLANTYK 

I Olsztyńskie Dni Widoczności Osób Transpłciowych i Niebinarnych 

W dniach 24-25 maja (piątek-sobota) MOK Olsztyn i grupa TransAtlantyk serdecznie zapraszają do Kamienicy Naujacka .

"Transpłciowość i niebinarność znajdą w programie TRANSATLANTYKU swoje rozwinięcie w formie: dyskusji, warsztatów, prezentacji, szkoleń, projekcji filmowych. O szczegółach będziemy sukcesywnie informować.
Do udziału zachęcamy zarówno osoby transpłciowe i niebinarne, jak i rodziców, pedagogów oraz sojuszników nieheteronormatywnych światów."

Fundacja CzuliMy patronuje i współorganizuje wydarzenie.

tansatlantyk_MOK.jpg

Ruszyły już zapisy na szkolenie „Archipelag Wsparcia” pierwszego dnia TRANSATLANTYKU – 24 maja, o godz. 9:00.

Poświęcone będzie zagadnieniom rozpoznawania transpłciowości, funkcjonowania i pomocy młodzieży doświadczającej dysforii oraz współpracy szkoły z rodzicami, instytucjami oraz organizacjami oferującymi wsparcie psychologiczne i prawne.

Zapisy na szkolenie przyjmujemy do 17 maja na adres mailowy: infokamienica@mok.olsztyn.pl

transVoice.jpg

25 maja, godz. 11:00-14:00, Kamienica Naujacka MOK

 

"Zapraszamy Was serdecznie do bogatego świata dźwięków, brzmień i tonacji ludzkiego głosu. Posiada on wiele możliwości naturalnych i – co ważne! – bezpiecznych zmian. Czy możecie więc sprawić, że zabrzmi on lepiej? Oczywiście, że tak! W części teoretycznej warsztatów, wraz z prowadzącą Natalią Pancewicz, wokalistką i trenerką wokalną, opowiemy o procesach feminizacji, maskulinizacji i neutralizacji – wszystko w zgodzie z fizjologią i współczesną wiedzą na temat emisji głosu, o wpływie hormonów i roli oddechu przy zdrowej fonacji. Wyjaśnimy sobie pojęcia wysokości dźwięku, rezonansu, artykulacji. Porozmawiamy o binarności głosu, o stereotypach, którymi niepotrzebnie się go obarcza, no i spróbujemy je rozbroić, bo do niczego nie są przydatne. Pokażemy też przykłady ćwiczeń, które sprawią, że Wasz głos zabrzmi zupełnie inaczej niż dotychczas" [autorem tekstu jest MOK Olsztyn]

 

ZAPISY poprzez e-mial: transatlantyk.olsztyn@gmail.com

bottom of page