DIETETYK

Jest osobą, która ukończyła studia licencjackie i magisterskie w zakresie dietetyki oraz nieustannie się szkoli i zdobywa wiedzę w oparciu o najnowsze wytyczne i publikacje naukowe tzw. evidence-based medicine, czyli medycyna oparta na dowodach (naukowych).

Posiada wiedzę i uprawnienia do prowadzenia dietoterapii w różnych jednostkach klinicznych. Zajmuje się zmianą nawyków żywieniowych, komponowaniem pełnowartościowych posiłków oraz edukacją. Tak samo jak lekarz, ma swoją specjalizację, gdy posiądzie bogate doświadczenie w zakresie danej grupy chorób.

OFEROWANE FORMY WSPARCIA

KONSULTACJA

To czas gdy będę się starała zebrać jak najwięcej informacji o Tobie (wywiad medyczny i żywieniowy), aby na tej podstawie przygotować spersonalizowane pod Ciebie zalecenia żywieniowe.

To również Twój czas na zadanie mi nurtujących Ciebie pytań.

W formie jednego lub cyklu kilku spotkań.

KONSULTACJA DIABETOLOGICZNA

Ma na celu poznanie lub rozszerzenie wiedzy dotyczącej choroby i dietoterapii.

To Twój czas na zadanie mi pytań i rozwianie Twoich wątpliwości dotyczących żywienia w cukrzycy. Podczas wizyty dostaniesz ode mnie zalecenia żywieniowe i materiały pomocne we wprowadzaniu nawyków żywieniowych.

W formie jednego lub cyklu kilku spotkań.

PIERWSZE SPOTKANIE

Przed pierwszą wizytą warto przygotować dzienniczek żywieniowy, czyli spis produktów, które jadłaś/eś w ciągu 3 dni (dwa dni powszednie i jeden weekendowy). Podczas jego wypełniania ważna jest szczerość. Nie zapominaj o przekąskach i dosładzaniu potraw, czy napojów.  Nie obawiaj się, że na spotkaniu zostaniesz skrytykowany za swój dotychczasowy sposób żywienia. Jeśli posiadasz aktualne badania laboratoryjne (morfologia krwi, lipidogram, glukoza na czczo itp.) weź je ze sobą.

PRZYDATNE DOKUMENTY

• pomocne jest spisanie pytań lub spraw do omówienia

• w przypadku przewlekłej choroby - zaświadczenie lekarskie [do wglądu]

• najnowsze wyniki zleconych przez lekarza badań laboratoryjnych [do wglądu]

• informacje o przeprowadzonych dotąd badaniach, odwiedzonych specjalistach.